Daikin Altherma

Tepelná čerpadla DAIKIN

DAIKIN HT

Katalog zboží: zde

Nízkoteplotní tepelná čerpadla DAIKIN Altherma

  • Rychlý vývoj v oblastech vytápění a tepelné izolace budov umožňuje, aby topná voda o teplotě 55 °C nebo i méně dokázala vyhřát celý objekt i při extrémně nízkých venkovních teplotách. Vysoký komfort a zároveň snížení spotřeby energie se dosahuje menším teplotním spádem mezi topným tělesem a teplotou v místnosti. Většina moderních vodních otopných soustav pracuje při nízkých teplotách topné vody, dodávající teplo prostřednictvím radiátorů nebo podlahovým vytápěním, případně jejich kombinací.


Vysokoteplotní tepelná čerpadla DAIKIN Altherma HT

  • Daikin Altherma HT (high temperature – vysokoteplotní Daikin Altherma) je vybavena dvojitým tepelným čerpadlem, které odebírá tepelnou energii z venkovního vzduchu a vyrobené teplo dodává do otopné soustavy. První tepelné čerpadlo – nacházející se ve venkovní jednotce – je zdrojem středně vysokých teplot pro druhé tepelné čerpadlo ve vnitřní jednotce, které dohřeje vodu až na 80 °C. Této teploty topné vody je dosaženo pouze na principu termodynamiky – bez dodatečného elektrického dohřevu – což činí Daikin Altherma HT extrémně účinnou. Obě tepelná čerpadla jsou založena na invertorové technologii, což přináší další úspory energie.

1

Optimalizované použití technologie tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla jsou přirozeně „čistá“ a spolehlivá zařízení a tradičně využívají technologii „voda-voda“ nebo „vzduch-vzduch“. Systém „vzduch-voda“ Althermy však představuje to nejlepší z obou technologií spojující snadnou dostupnost vzduchu jako zdroje tepla, nízké pořizovací náklady, bezemisní provoz, snadnou instalaci a údržbu spolu s komfortem vodní otopné soustavy.

Energie ze vzduchu = energie zdarma

Zdroji tepla pro nízkoteplotní otopné soustavy mohou být kotle na fosilní paliva nebo elektřina. Altherma jako alternativa k těmto „tradičním“ zdrojům je však mnohem účinnější řešení. Více než 2/3 energie, kterou Altherma v průběhu roku dodá ve formě tepla, pochází ze vzduchu a je zdarma. Systém Altherma pracuje až do teplot –20°C, takže je schopný dodat veškeré teplo potřebné k vytopení objektu na komfortní teplotu. Všechna tepelná čerpadla vyžadují elektřinu pro přečerpání energie z nízké teploty na teplotu pro vytápění. Například Altherma může z 1 kW elektrického příkonu do objektu dodat 3,8 kW tepla.

Flexibilní využití, jednoduchá instalace

Systém Altherma se skláda z venkovní a vnitřní jednotky, obě jsou velmi kompaktní. Venkovní jednotka může být diskrétně umístěna vně nových i stávajících rezidenčních budov. Vnitřní jednotka nevyžaduje svoji vlastní „technologickou“ místnost, a tak může být umístěna tam, kde to nejvíce vyhovuje.

Komplexní řešení pro celoroční komfort

Mimo uspokojení základních požadavků na komfort v podobě dodávání tepla dokáže Altherma nabídnout mnohem víc. Systém Altherma je navržen i k celoročnímu ohřívání vaší teplé užitkové vody a může být dodáván i s možností chlazení pro horké letní dny. Altherma tak zajistí vaše pohodlí po celý rok.